Вхід / Реєстрація

Як ми отримували дані про екологію в Україні.

На головну Про нас Блог Відкриті дані Участь Підтримати
Обговорення Зворотній зв'язок

09.12.2013
    Сьогодні розповідь буде про показовий приклад отримання даних від державних організацій.

    І так, була визначена мета отримати дані про стан екології в Україні, і по можливості максимально детальні.

    Після чого почався пошук власників необхідної інформації, який тривав близько трьох тижнів, пари десятків дзвінків і до десятка запитів.

    При цьому, з доступної інформації виходило, що дані повинні бути у МНС України, а саме у його підрозділи - Державної гідрометеорологічної служби. Але там повідомили, що вони не займаються зазначеними даними, і направили в Гідрометцентр.

    В Гідрометцентрі запит спочатку проігнорували (як стало зрозуміло потім, тому що там був пункт про безкоштовне отримання даних), а потім, не довго розбираючись в суті запиту, за "перевіреною схемою", запропонували укласти договір про платне надання даних. Але як виявилося, потрібних даних і у них не було. Хоч в результаті все ж таки направили до тих у кого вони були.

    На запит до потрібної організації була отримана відповідь, що даних багато і вони безкоштовно доступні тільки в їх Галузевому державному архіві у вигляді книг.

    Тут потрібно сказати, що в Україні діє мережа моніторингу за навколишнім середовищем, яка включає 163 стаціонарних і кілька маршрутних постів спостереження за забрудненням атмосферного повітря, 150 постів спостереження за поверхневими водами, 182 пункту радіаційного контролю, також проводиться вибірковий контроль за забрудненням ґрунтів у 31-м господарстві та 18-ти містах України.
    При цьому кількість параметрів контролю, наприклад, для повітря може доходити до 31-го.

    Ну думаю, у нас бюджетні установи не такі багаті і автоматизовані, поїду-позапитую краще особисто, ніж листуватись і дзвонити.
    В результаті дізнався, що хоч і доісторична, але автоматизація, а отже, і машиночитні дані є. Але доступ до них отримати дуже непросто, та й якість даних низька. Тоді ж, стало відомо, що потрібні матеріали, з того самого Галузевого архіву, таки є в електронному вигляді (Word, не все так доісторічно).
    Але на питання, як можна їх отримати, відповіли, що тільки за плату на підставі Закону України "Про гідрометеорологічну діяльність" і постанови КМУ №1102 від 26 жовтня 2011 року. Безкоштовно, можна переписати 4 книги по 500 стр. (Пару мільйонів показників) в Галузевому архіві. Чому переписати, бо копіювати будь-яким способом (Ксерокс, фотографія, сканування) заборонено Законом про архіви.

    Апеляції до Закону про доступ до публічної інформації (ст. 13 ч. 2 п. 1, ст. 21 ч. 1) результату не мали.

    Щоб якось вплинути на ситуацію, вирішив скористатися ст. 17 ч. 1 згаданого Закону, і звернувся з проханням допомогти до Представника з прав у сфері інформаційного права Уповноваженого з прав людини в Україні - Павличенко О.М. У підсумку, допомога звелася до передачі моїх же запитів, але від імені Представника, кожен з яких розглядався близько 3-4 тижнів (2 запити - 1,5 місяця), а в кінці отримав рекомендацію звернутися до суду.

    Так що залишився ще суд, але до нього поки руки не доходять.


Попередня: Оновлення сайту.
Наступна:   Нові дані по ЖКГ.

Інші публікації.
Дані про моніторинг навколишнього середовища у нас.
Цікавить рівень забруднення у Київській області?...
Історія змін забруднення.
Нові дані про злочинність вже на мапі.
Моніторинг рівня радіації на карті забруднення.


blog comments powered by Disqus
На головну Про нас Блог Відкриті дані Участь Підтримати
Обговорення Зворотній зв'язок
На русском
CityScale © 2013 - 2020