Вхід / Реєстрація

Як ми отримували дані про екологію в Україні.

На головну Про нас Блог Відкриті дані Участь Підтримати
Обговорення Зворотній зв'язок

09.12.2013
    Сьогодні розповідь буде про показовий приклад отримання даних від державних організацій.

    І так, була визначена мета отримати дані про стан екології в Україні, і по можливості максимально детальні.

    Після чого почався пошук власників необхідної інформації, який тривав близько трьох тижнів, пари десятків дзвінків і до десятка запитів.

    При цьому, з доступної інформації виходило, що дані повинні бути у МНС України, а саме у його підрозділи - Державної гідрометеорологічної служби. Але там повідомили, що вони не займаються зазначеними даними, і направили в Гідрометцентр.

    В Гідрометцентрі запит спочатку проігнорували (як стало зрозуміло потім, тому що там був пункт про безкоштовне отримання даних), а потім, не довго розбираючись в суті запиту, за "перевіреною схемою", запропонували укласти договір про платне надання даних. Але як виявилося, потрібних даних і у них не було. Хоч в результаті все ж таки направили до тих у кого вони були.

    На запит до потрібної організації була отримана відповідь, що даних багато і вони безкоштовно доступні тільки в їх Галузевому державному архіві у вигляді книг.

    Тут потрібно сказати, що в Україні діє мережа моніторингу за навколишнім середовищем, яка включає 163 стаціонарних і кілька маршрутних постів спостереження за забрудненням атмосферного повітря, 150 постів спостереження за поверхневими водами, 182 пункту радіаційного контролю, також проводиться вибірковий контроль за забрудненням ґрунтів у 31-м господарстві та 18-ти містах України.
    При цьому кількість параметрів контролю, наприклад, для повітря може доходити до 31-го.

    Ну думаю, у нас бюджетні установи не такі багаті і автоматизовані, поїду-позапитую краще особисто, ніж листуватись і дзвонити.
    В результаті дізнався, що хоч і доісторична, але автоматизація, а отже, і машиночитні дані є. Але доступ до них отримати дуже непросто, та й якість даних низька. Тоді ж, стало відомо, що потрібні матеріали, з того самого Галузевого архіву, таки є в електронному вигляді (Word, не все так доісторічно).
    Але на питання, як можна їх отримати, відповіли, що тільки за плату на підставі Закону України "Про гідрометеорологічну діяльність" і постанови КМУ №1102 від 26 жовтня 2011 року. Безкоштовно, можна переписати 4 книги по 500 стр. (Пару мільйонів показників) в Галузевому архіві. Чому переписати, бо копіювати будь-яким способом (Ксерокс, фотографія, сканування) заборонено Законом про архіви.

    Апеляції до Закону про доступ до публічної інформації (ст. 13 ч. 2 п. 1, ст. 21 ч. 1) результату не мали.

    Щоб якось вплинути на ситуацію, вирішив скористатися ст. 17 ч. 1 згаданого Закону, і звернувся з проханням допомогти до Представника з прав у сфері інформаційного права Уповноваженого з прав людини в Україні - Павличенко О.М. У підсумку, допомога звелася до передачі моїх же запитів, але від імені Представника, кожен з яких розглядався близько 3-4 тижнів (2 запити - 1,5 місяця), а в кінці отримав рекомендацію звернутися до суду.

    Так що залишився ще суд, але до нього поки руки не доходять.


Попередня: Оновлення сайту.
Наступна:   Нові дані по ЖКГ.

Інші публікації.
Дані про моніторинг навколишнього середовища у нас.
Нові дані про злочинність вже на мапі.
Моніторинг рівня радіації на карті забруднення.
Точні наші оцінки?...
Локальна злочинність в Україні за 2016 рік


blog comments powered by Disqus
На головну Про нас Блог Відкриті дані Участь Підтримати
Обговорення Зворотній зв'язок
На русском
CityScale © 2013 - 2020