Вхід / Реєстрація

Статті

На головну Про нас Блог Відкриті дані Участь Підтримати
Обговорення Зворотній зв'язок

08.11.2023
Цього року маємо ще одну велику річницю.
Так само як і проекту, 10 років виповнюється нашому порталу відкритих даних. Це перший публічний український портал відкритих даних, який ми запустили ще у вересні 2013 року.
Поштовхом до створення порталу було бажання звільнити інших розробників від витрат власного часу на пошук та обробку даних, і дати їм можливість зосередитись на реалізації унікальних частин власних проектів.
Тож нумо - створювати проекти на основі відкритих даних.
Обговорити


15.08.2023
Ми маємо враховувати помилки післявоєнного відновлення інших країн.
Щоб впоратись зі складністю завдання українські міста та містечка мають відбудовуватись із використанням сучасних технологій та інструментів.
Відкритий електронний облік та взаємодія, комп'ютерне планування та проектування, алгоритмічна оцінка забезпечать найвищу якість життя та запобігатимуть корупції.
Але поки ми вже рік як чекаємо на публічний реєстр пошкодженої, зруйнованої та відновленої нерухомості, і знову стаємо свідками чергових корупційних сюжетів.
Віримо у перемогу! Віримо в Україну!
Обговорити


07.07.2023
Відтепер для реєстрації та входу на сайті потрібні лише адреса електронної пошти та тимчасовий персональний ключ, який ми надсилаємо на вказану адресу.
Нагадаємо, що реєстрація на сайті відкриває шлях до розширеного переліку функцій пошуку житла та інших спеціальних можливостей для роботи із відкритими даними.
Віримо у перемогу! Віримо в Україну!
Обговорити


29.06.2023
Це може здатись неймовірним, але ми ще більше прискорили роботу наших інтерактивних мап. Тепер вони не тільки відкриваються, але і оновлюють дані при переміщенні, значно швидше.
Віримо у перемогу! Віримо в Україну!
Обговорити


22.06.2023
Ми досить давно оновлювали відомості про житлові комплекси в Україні, тому цього разу їх додалось ще більше.
Близько 440 нових та старих ЖК з'явились на наших мапах оголошень про продаж та оренду квартир.
Серед них: і ЖК у Запоріжжі, Луцьку, Тернополі та інших містах по всій Україні.
Також ви могли помітити, що збільшилась і кількість оголошень. Все це частина великого оновлення, яке триває.
Віримо у перемогу! Віримо в Україну!
Обговорити


21.04.2023
Спробували разом з ChatGPT написати запит публічної інформації у формі відкритих даних, на який розпорядник не зможе відповісти відмовою.
Що сказати? Йому ще вчитись і вчитись.
Але от для формулювання суспільного інтересу цілком може бути корисним.
Перша спроба ChatGPT написати запит на публічну інформацію. Підказка для ChatGPT, щоб він додав норми закону. Просимо його бути більш переконливим, щоб розпорядник не зміг відмовити. Питаємо, що робити, якщо розпорядник все ж відмовив надати відкриті дані. Просимо ChatGPT знову написати запит, врахувавши всі уточнення разом.
Обговорити


06.04.2023
У багатьох областях України опалювальний сезон офіційно вже закінчився. З 8 квітня він завершується і у Києві.
Натомість наближається сезон відключень гарячої води для проведення гідравлічних випробувань та ремонтів. Анонсовано вже і перші графіки відключень у Львові та Запоріжжі.
Обговорити


21.02.2023
ChatGPT цю статтю не писав. :)
Одним із перших технічних рішень CityScale було виокремлення адрес із текстів.
Таким чином ми визначаємо місця скоєння злочинів за текстами судових рішень.
Виокремлення реалізовано за допомогою регулярних виразів.
Спочатку вони були досить простими, але ставали все складнішими, щоб враховувати все більше варіантів запису адрес.
Зараз вони є досить ефективними, особливо враховуючи розмір та гнучкість коду. І подальший розвиток виразів вже пов'язаний із врахуванням виключних випадків, які краще усього обробляти окремо за довідником.
У процесі розробки було проаналізовано сотні, якщо не тисячі, варіантів адрес. Серед них чимало хибних і неоднозначних записів, які віднімають додаткові сили та час, чого було б набагато менше при стандартизації запису. Питання стандартизації актуальне і тим, що в Україні має з'явитись Єдиний адресний реєстр.
Проблеми головним чином виникають із номерами будинків, а саме із літерами та дробами.
Наприклад, 178 і 17В, 2Б і 26, 3О і 30, 2/4 і 2-4, 2\4 і 2/4, вул. Садова 2-а 30 і вул. 2-а Садова 30.
Тут плутаються цифри та літери через те, що простий пробіл часто пропускають. Дефіс - краще, але теж не підходить, бо може збігатись із числівниками у назві вулиці.
Так само дефіс не працює і для дробових номерів, бо плутається із переліком адрес: '2-4' може означати як '2/4', так і '2,3,4'.
Для останнього прикладу можна сказати: чом би не стандартизувати обов'язкову кому, або щоб числівник завжди був перед назвою?
Але ми прагнемо мінімізувати кількість обов'язкових символів, як це роблять оператори, і при цьому гарантувати надійність запису.
Щодо числівників у назві, то у пошуці та переліках за адресами, для зручності, часто першим йде визначальна частина, тобто "Садова" або "Шевченка"(Т.Г. Шевченка і Шевченка Т.Г.). Вимагати змін для усталеної практики буде вкрай важко, тому мінімізуємо зусилля і тут.
Стандарт до якого ми прийшли: літера у подвійних лапках, і пробіл як допоміжне візуальне відокремлення, а для дробу - пряма скісна риска(/).
Читати далі...
Обговорити


14.11.2022
Зазвичай ми детально не розповідаємо про роботу з відкриття даних, обмежуючись короткими та сухими висновками. То робоча рутина. Наша ж мета позбавити користувачів від цих клопотів. Але цього разу буде трохи інакше.
Далі суворий лонгрід.
24 лютого рф повномасштабною війною вторглась у наше життя, ставши випробуванням для слабких ланок, і проявивши невирішені проблеми у різних сферах.
Під удари потрапили і відкриті дані. На жаль, від своїх - чи не більше, аніж від загарбників.
Спочатку доступ до відкритих даних постраждав фізично, коли сховища даних були масово вимкнені.
Цього можна було очікувати. Якщо серйозно не розглядаєш кіберзагрози, то і не готуєшся до них.
Тоді у критичний момент залишається тільки смикнути рубильник. І вже потім, поспіхом, видати постанову, яка дозволяє це робити, але без запобіжників для зловживань.
Згодом, після потрясінь перших місяців війни, потроху почались розмови про необхідність перевідкриття даних.
Так у червні Міністерство цифрової трансформації України озвучило свій, ніби, план. Чому - ніби? Бо по факту, замість перевідкриття, ми отримали імітацію врахування думки, пропозицій та вимог суспільства, експертів і бізнесу.
Почалось все із вкрай категоричної відмови МінЦифри, як головного органу, що формує та реалізує державну політику у сфері відкритих даних, напряму приймати пропозиції. Натомість їх треба було передавати через BRDO. Дивно, незрозуміло, нехай так, але пропозиції були передані.
Далі, за притомного розвитку подій, надані пропозиції мали б знайти своє відображення у Проекті змін до 835-ої Постанови, що враховують особливості воєнного стану. Натомість у ньому опиняються старі рекомендації, які трохи менше, аніж повністю, не враховують передані пропозиції, ба більше, які суперечать закону.
Читати далі...
Обговорити


27.10.2022
Маємо гарні новини.
В умовах війни рф проти України ми змінили рушій мап на Leaflet від українського автора-розробника Володимира Агафонкіна.
Як наслідок, наші мапи стали працювати, щонайменше, у 3-чі швидше. Можете переконатись самі - результат видно, навіть, неозброєним оком.
До того ж, ми отримали архітектуру, яка дозволяє значно легше додавати зміни. Тому оновлення, які раніше відкладались, мають з'являтися швидше. Деякі із них вже працюють.
Як не дивно, у якості основної мапи ми обрали Bing Maps від Microsoft. Вони найкраще підійшли до наших вимог.
Ще розглядались мапи від Mapbox. Але, на жаль, вони поки не підтримують українську мову.
OpenStreetMap же досі ганьбиться своєю позицією щодо того, чий Крим?
Слава Україні!
Обговорити


24.05.2022
90 днів - 3 місяці, як війна вторглась у наше життя, принісши із собою інтерактивні списки полонених рф, мапи розмінування, захоплених та звільнених територій, пошкоджених та зруйнованих закладів.
Перемога за нами. Відбудуємо.
Слава Україні! Смерть ворогам!
Обговорити


19.05.2022
Минулого разу ми згадували, що офіційні державні джерела не надали перелік пошкоджених та зруйнованих у ході війни рф проти України освітніх закладів. Запитували ми Міністерство освіти і науки України(МОН).
Це викликало кілька неприємних питань.
Як взагалі МОН може виконувати свої обов'язки, не маючи інформацію про пошкоджені та зруйновані заклади?
Як держава буде оцінювати завдані освіті збитки і вимагати репарації? Брати зі стелі, а залишки потім десь осядуть?
Але ж - ні, якісь дані є. І, навіть, публічні.
Тоді це виглядає як звична відписка, щоб не виконувати роботу. Тільки тепер під "вагомим" приводом доцільності в умовах воєнного стану.
Хіба така інформація може нашкодити?
Зовсім не хочеться, щоб було так. Однак все частіше доступ до публічної інформації безпідставно страждає.
Окрім даного прикладу, ми маємо схожі ситуацій з:
Ще й законотворці пропонують обмежити доступ до актів місцевого самоврядування, хоча всі потрібні порядки вже давно встановлені.
Обговорити


17.05.2022
Ми завершили велике оновлення розділу навчальних закладів.
Із запізненням через війну рф. Але все ж завершили.
Для початку оновили старі дані та додали нові дитячі садки і школи майже для усіх куточків України.
Включили інформацію:
Далі ми включили оцінку доступності освітніх закладів до загальної оцінки якості життя, яку ви можете побачити в оголошення нерухомість.
Війна не раз тут внесла корективи. І у статусах навчальних закладів Києва, Харкова, Чернігова та інших міст ви можете зустріти "пошкоджено" або "зруйновано у ході війни росії проти України".
На жаль, держава на наш запит не надала перелік навчальних закладів, що постраждали за ці майже три місяці.
Тому ми власноруч шукали такі заклади за повідомленнями ЗМІ.
Якщо вам відомо про пошкодження чи руйнування, що не позначено на нашій мапі, то напишіть нам, додавши назву закладу, адресу, фото або відео-підтвердження.
Обговорити


23.12.2021
Цей рік ми головним чином присвятили внутрішньому вдосконаленню.
Але результати помітні ззовні: наш сайт, зокрема, став працювати швидше.
Ми почали публікувати відключення гарячої води у Вінниці, Черкасах та Чернігові.
З'явились дані про поточне забруднення повітря у Харкові.
І плануємо оновлення мапи забруднення для Києва.
Подіями року для нас, безумовно, стали вихід у фінал EU Datathon 2021 та підсумкове 3-є місце у групі "Економіка, що працює для людей".
Наразі триває збір даних для реалізація нової оцінки доступності навчальних закладів як частини загальної оцінки якості життя.

Відповідне оновлення плануємо зробити найближчим часом. Тому, якщо Ви ще не є учасником бета-тестування розширених функцій, то варто приєднатись, щоб мати можливість ознайомитись з оцінками.
Звертаємо увагу, що наступного понеділка - 27-го грудня, ми продовжимо внутрішнє вдосконалення через оновлення заліза. :)
У цей час наші сервіси можуть бути тимчасово недоступні.
З майбутніми Різдвом Христовим та Новим 2022 роком!
Обговорити


25.11.2021
У ці хвилини проходить фінал EU Datathon 2021, в якому ми змагаємось за головні призи.
Результати будуть відомі ближче до обіду.
А поки ми офіційно представимо нову міжнародну версію сайту англійською.
На додаток, ви можете переглянути як виглядають євро-дані про злочинність, громадський транспорт та школи у Дубліні та Лондоні.
UPD:
Маємо офіційні результати. Деталі у коментарях.
Обговорити


16.06.2021
Сезон відключень гарячої води вже давно відкритий. А за його перебігом мешканці Києва, Харкова та Запоріжжя досить давно мають змогу слідкувати на наших мапах та у власному кабінеті.
Зараз така можливість з'явилась і у мешканців Вінниці, Черкас та Чернігова.
Обговорити


14.06.2021
У нас шалена новина!
CityScale став фіналістом EU Datathon 2021 за напрямком "An economy that works for people".
Фіналісти EU Datathon 2021.
За умовами змагання фіналісти отримують винагороду від 5 000 до 18 000 євро. А якою саме вона буде стане відомо вже у фіналі - 25-го листопада.
Розпочинаємо свій шлях до Європи!
Обговорити


07.04.2021
З минулого тижня на наших мапах можна побачити поточні рівні забруднення повітря на двох станціях у Харкові: Павлове Поле та вул. Врубеля.
Обговорити


01.04.2021
Нашою метою завжди було розширення звичних кордонів пошуку житла.
Спочатку це були інтерактивні мапи, потім - чат-бот як прообраз віртуального агенту з нерухомості.
Але ми прагнемо йти значно далі, охоплювати все нові горизонти. Навіть за межами Землі. Тому анонсуємо пошук найкращого місця для життя на Марсі та Місяці.
Житловий комплекс на Марсі. Житловий комплекс на Місяці.
Ми будемо використовувати той самий підхід, що і для пошуку житла на Землі. Але набір критеріїв, звичайно, буде іншим: наявність запасів води, рівень радіації, денні коливання температури і т.п.
Залишайтесь на зв'язку! :)
Обговорити


27.01.2021
Без сумнівів, головною подією минулого року стала світова пандемія, яка поки-що залишається з нами.
Але від самого часу заснування CityScale ми будуємо свою роботу без офісів за віддаленим принципом. Тому на внутрішню діяльність проекту пандемія не мала особливого впливу, на відмінно від інших гравців ринку.
Так 2020-й рік ми розпочали з оновлень мап нерухомості, включаючи дані про більше ніж 300-а нових ЖК та більше сотні - старих.
Однією зі знакових подій того року для нас став початок співпраці із YouControl. Разом ми почали допомагати із перевіркою забудовників на надійність.
Другою такою подією став вихід нашого CityScaleBot у фінал OpenDataChallenge. Це право він виборов серед 190-а інших проектів-претендентів. З того часу окрім Facebook він з'явився ще й у Telegram, вдосконалив свою роботу та почав надсилати сповіщення про змін даних за підпискою.
Окрім оновлень мап нерухомості ми також помітно оновили мапу забруднень, додавши можливість перегляду попередніх даних для оцінки змін та додавши дані онлайн-моніторингу у нових містах Київської області.
Після деякої перерви оновили ми і дані про злочинність у більшості міст України та додали відкриті дані про злочинність за 2018-2019 рр.
А під завісу року на наших мапах ще з'явились дані про поточні відключення гарячої води у Харкові та Запоріжжі.
Ну і як завжди, не обійшлось без подальшої внутрішньої оптимізації нашої роботи та роботи з органами влади щодо відкриття нових даних.
Читати далі...
Обговорити


16.12.2020
З незалежних від нас причин мапи поки не завантажуються.
Але можна поспілкуватись з нашим чат-ботом у Facebook Messenger або Telegram.
Обговорити


08.12.2020
У вас є гаряча вода? А у когось у Харкові - ні.
Де саме у Харкові через ремонт немає гарячої води зараз можна дізнатись на нашій мапі.
Обговорити


11.08.2020
CityScaleBot тепер - і у Telegram.
Нагадаємо, що до цього тільки у Facebook нашого чат-бота можна було запитати про вдалість розташування, учасників, дозвільні документи та хід будівництва, вказавши адресу чи назву ЖК. Також як і підписатись на оновлення.
Цікаво, що ще ви спитали б у CityScaleBot'а?
За підтримки: TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах, Міністерства цифрової трансформації України, Фонду Східна Європа, 1991 Open Data Incubator. В рамках Open Data Challenge 2020.
Обговорити


04.06.2020
Тоді переходьте до нашої оновленої мапи.
Тут маємо онлайн-дані про забруднення повітря та радіаційний фон у: Броварах, Вишгороді, Ірпені, Вишневому, Боярці, Борисполі, Василькові, Обухові, Іванкові, Узині, Кагарлику, Переяславі, Богуславі та Великій Димерці.
Обговорити


20.05.2020
Черговий сезон відключень гарячої води набирає обертів.
І вже звично ви можете слідкувати за його перебігом у Києві та Харкові на наших мапах.
P.S.
     Цього року КиївТеплоЕнерго почав виправлятись щодо публікації даних про відключення. Побачимо як буде далі.
Обговорити


14.05.2020
За час строгого карантину у містах, мабуть, всі відчули як очистилось повітря. Звичайно, не враховуючи дні пожеж у зоні відчуження ЧАЕС та Житомирській області.
З послабленням карантину транспорту знову стає більше, знову повертаються корки. А разом з ними і забруднення.
І ми, як навмисно, підігнали чергове оновлення мапи забруднення. З цим оновленням на мапі з'явились попередні дані для порівняння змін.
Це лише перше із кількох наступних оновлень. Тому залишайтесь з нами. :)
Обговорити


12.05.2020
Наш CityScaleBot вийшов до фіналу Open Data Challenge 2020 з призовим фондом у 3,5 млн. грн.
Його та ще 13-ть фіналістів було відібрано із 190-а інших проектів.
Далі чекають 4-и місяці підготовки до фіналу. Слідкуйте за оновленнями!
Нагадаємо, що CityScaleBot може за адресою чи назвою ЖК розповісти про вдалість його розташування за якістю життя та надати основну інформацію про будівництво, включаючи ризики.
За участі: TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні, Міністерства цифрової трансформації України, Фонду "Східна Європа", 1991 Open Data Incubator.
Обговорити


18.03.2020
Сподіваємось, ви вже знаєте та дотримуєтесь всіх заходів щодо запобігання поширенню COVID-19.
Тоді ми раді оголосити про початок співпраці між CityScale та YouControl.
Раніше у даних про будівництво ви могли переглянути стан учасників, їх основний вид діяльності та наявність ліцензії на будівельні роботи.
Тепер ви можете ще й відкрити повне досьє учасників від YouControl, т.ч. отримавши більше відомостей про надійність забудовників. Дізнатись чи є у них борги, судові обтяження, хто має право підпису та багато іншого.
Нововведення стосується як мап нерухомості так і нашого чат-боту.
CityScale + YouControl = менше ризиків, менше турбот.
Обговорити


20.02.2020
Зробили форми показу даних на мапах нерухомості більш зручними:
  • у заголовки форм для ЖК додали його назву та загальний блок даних про будівництво;
  • зменшили кількість дій для переходу до повного оголошення;
  • додали можливість приховати дані про будівництво;
  • вдосконалили дизайн.
Підказка маркеру мапи нерухомості з назвою ЖК. Дані про будівництво ЖК та вартість квадратного метру житла. Приховані дані про будівництво ЖК. Виділена пропозиція житла у ЖК. Дані про будівництво ЖК в окремих пропозиція житла.
Далі буде.
Якщо маєте пропозиції до змін, то розкажіть нам у коментарях нижче, або у листі.
Обговорити


23.01.2020
Майже стільки нових житлових комплексів з'явилось на мапах нерухомості.
Серед них: Док32, Фйорд, Діброва Парк, Рідне Місто, ОкЛенд, Севен та багато ін.
Обговорити


26.12.2019
У цьому році у нас було багато великих змін.
На мапах нерухомості ми додали показ інформації про законність та учасників будівництва. Тоді ж оновили і форму показу оголошень.
Потім у нас з'явилась українська версія сайту.
Потім ми відкрили безпечне з'єднання для доступу до сайту.
А завершили цей рік ми випуском чат-бота - CityScaleBot .
Але не менше змін відбулось і всередині проекту. Так наші мапи злочинності , екології , транспорту , навчальних і мед. закладів та ін. стали працювати помітно швидше.
Нехай в новому році у Вас буде ще більше позитивних змін!
P.S.
     Змін у новому році точно буде більше, якщо Ви підтримайте нашу роботу. :)
Обговорити


11.12.2019
Ми презентували чат-бота - CityScaleBot, що розповість про законність будівництва, вдалість його розташування та повідомить, як тільки будуть якісь зміни.
Зараз запитати його можна у Facebook. Вихід на Telegram буде наступним.
Бот також доводить, що держава у смартфоні цілком реальна річ. І навіть більше.
Від держави потрібно значно менше, ніж може здаватись. Аби державні та місцеві органи влади відкрили усі дані, що мають бути відкритими, а решту ми можемо зробити самі.
Так, у ході розробки чат-боту ми звертались за даними Державного Земельного Кадастру(ДЗК), оскільки вони дають можливість визначити умови та законність використання земель.
Але чиновники відмовили у доступі до повних даних. На жаль, і суд пристав на їхню сторону, незважаючи на очевидний запит суспільства.
Повний доступ до даних ДЗК - це можливість контролювати та запобігати шахрайству із землею, це відсутність Еліта-центрів та Войцеховських, це чесний та прозорий ринок землі.
А публічна кадастрова мапа це далеко не те, що потрібно.
Обговорити


02.07.2019
Тепер у нас є версія сайту і українською мовою.
Обговорити


22.05.2019
Більше ніж півроку аналізу, розробки, дизайну. І ми раді показати нашу нову "надсекретну" розробку для випробувань. :)
Відтепер, щоб не потрапити на чергову аферу "Еліта-Центр" або Войцеховського, в пропозиціях нерухомості ви можете легко перевірити дозволи на будівництво і його учасників.
Попутно ми змінили форму перегляду пропозицій, щоб вона стала більш зручною.
Обговорити


27.12.2018
Рік завершується. Час підбивати підсумки і будувати нові плани.
Цього року проект відсвяткував своє п'ятиріччя. Можна побачити як він змінився за цей час.
І радує, що громадяни стали більше цікавитись тим, в яких умовах вони живуть або планують жити. І чи відповідає якість життя її вартості? ...
Влітку ми успішно провели першу стажування. Плануємо провести її і в наступному році.
Загалом, продовжуємо збирати команду.
Чи не припиняємо ми і збір даних.
Про те, як держ. органи безпідставно не хотіли надавати дані, ми розповідали не раз, але не розповідали ще частіше. Тому у цьому році вирішили скористатися більш сильними засобами захисту права на доступ до публічної інформації. Та за підтримки # НаСудЗаДоступ і OpenUp Team, частиною якої є і CityScale, до суду був поданий перший відповідний позов.
Ви також можете підтримати цю ініціативу. Разом зможемо відкрити значно більше даних.
Звичайно, ми не тільки збираємо дані, але і готуємо із них подарунки. Залишайтеся на зв'язку. :)
Всім радісних свят!
Нехай у новому році буде ще більше великих перемог!
Обговорити


09.10.2018
І про свідомий вибір житла у черговому сюжеті.

Обговорити


19.07.2018
Не дивлячись на ускладнення формату публікації даних, ми таки додали планові відключення гарячої води в Харкові в сезоні 2018 року.
Обговорити


10.05.2018
Після цього поновлення на нашій інтерактивній карті ви можете побачити, де і які злочини були здійснені в 2017 році.
А дані за 2016 рік тепер доступні для скачування у вигляді файлів відкритих даних. Так само як і дані за попередні роки.
Далі традиційно про те, як правоохоронні органи надавали інформацію про зареєстровані злочини.
Про деталі і про те, як це було в попередній раз можна дізнатися з торішнього посту.
Перша відмінність. Національна поліція завершила перехід на нові електронні ресурси. І попередніх проблем з пошуком контактів та подачею запитів більше немає.
На жаль, цього разу звернення до Національної поліції було відразу перенаправлено в Генеральну прокуратуру, яка відповіла звичною відпискою. Тому знову довелося окремо звертатися до кожного місцевого органу поліції.
На відміну від попереднього року дані був надані по Кропивницькому , а по Запоріжжю - навпаки. По Сумам були отримані більш повні дані, але без упущень не обійшлося.
Ще було цікаво перевірити заяву Генпрокурора Юрій Луценко про зниження рівня злочинності. Якщо брати дані національної поліції, то, дійсно, загальна кількість злочинів за минулий рік зменшилась. При цьому, майже половина зменшення сталась за рахунок зниження кількості крадіжок. Далі - грабежі, шахрайство, викрадення ТЗ та інші. Але от кількість вбивств, наркозлочинів і злочинів скоєних неповнолітніми, зросла.
Обговорити


25.04.2018
До річниці аварії на Чорнобильській АЕС ми додали показ поточних рівнів радіації в Зоні відчуження і у Києві.
Обговорити


24.04.2018
З весняним теплом у Київ прийшли і планові відключення гарячої води.
Обговорити


01.03.2018
У цьому році у нас виходить знакова дата - 5 років з дня запуску CityScale.
Ціла віха!
Цей рік, як і попередній - став ключовим в позиціонуванні, становленні цілей проекту і шляхів їх досягнення. Детальніше про результати можна дізнатися з підсумків за 2017 рік.
Зараз же ми активно працюємо над плани подальшого розвитку. Так що стежте за новинами у блозі і у соц-мережах.
На десерт: як перетворювалася наша головна сторінка з моменту запуску.

Серпень 2013 - з'явилась нова мапа з тарифами ЖКГ. А потім були додані сторінки для обговорення мап і проекту.
Жовтень 2013 - був доданий особистий кабінет для зареєстрованих користувачів і мапа, де жителі можуть залишити відгуки і оцінки своїх умов проживання.
Грудень 2013 - з'явилась можливість швидкого переходу по мапі через текстовий введення локації і покращено розміщення основних елементів сторінки.
Серпень 2014 року - з'явилась мапа заходів і додано розділ "Інші мапи". І знову трохи покращено розміщення елементів.
Січень 2015 - додані карти оренди квартир і транспорту.
Серпень 2015 - головна сторінка стала більш адаптивною.
Вересень 2015 - головне меню переїхало на більш звичне місце, у верхню частину сторінки, змінивши свій дизайн.
Грудень 2015 - прибрані зайві елементи.
Листопад 2016 - найбільші зміни, які представлені і зараз. Селектори мап переїхали вліво і отримали іконки. Легенда стала елементом мапи так само, як і соціальний блок. При цьому, легенда і фільтр даних стали прихованими.
Читати далі...
Обговорити


19.12.2017
Традиційно рік почався зі збору даних про локальну злочинності.
І не менш традиційно продовжився публікацією нових тарифів на послуги ЖКГ і графіків відключень гарячої води.
Літо ми присвятили розробці нових функцій, які допомогли б шукати житло ще легше, і невеликого відпочинку. Результатом став осінній випуск функцій для бета-доступу.
Бета-доступ все ще відкритий, і щоб його отримати потрібно зовсім небагато.
Після цього ми суттєво змінили відображення карт на мобільних пристроях і стали частіше оновлювати пропозиції квартир.
А зовсім недавно підняли питання про те, наскільки точні наші оцінки умов життя.
Як завжди, чимало залишається за кадром. Так ми не зупиняємо робіт над поліпшенням архітектури проекту, щоб надавати ще більше якісної інформації. І працюємо над поліпшенням доступності державних даних.
Приємно, що в цьому році нашу працю стали частіше відзначати:
       "Підшуковуєте, де орендуваті або прідбаті квартиру ... У прігоді стані портал CityScale...", - Вежа;
       "Є крутий проект, який аналізує умови життя в малих і великих містах по всій Україні ", - БЖ;
       "На інтерактівній карті можна даже дізнатіся про Кількість крадіжок у Вашому будинку ", - Є;
       "у місцях скупчення автівок Забруднення повітря в столице перевіщує норму в Шість разів", - Хмарочос;
       "Де у Києві відключатимуть гарячу воду: мапа", - Хмарочос.
Читати далі...
Обговорити


14.12.2017
При знайомстві користувачів з нашими оцінками умов життя, нерідко можна почути запитання: наскільки вони відображають реальність?
Природнє запитання, особливо, якщо власне враження про стан справ відрізняється.
Так було і з оцінкою злочинності у Політехнічному провулку Києва. Де вона показує високий рівень.
І як відповідь тут згадалися розборки з МАФами в грудня 2016 і серпні 2017.
Це тільки найгучніше і публічне. А скільки ще менш помітного?
Саме тому наша головна мета: показати все, що є насправді, а не здається.
Але наша оцінка злочинності це не стільки про те, що вас пограбують або щось вкрадуть, а скільки про ваш спокій.
Раніше ми вже розповідали про аналогічний прикладі з оцінкою екології. Коли "раптово" один з столичних ЖК виявився біля брудного виробництва.
Обговорити


05.12.2017
На мапах продажу і оренди квартир дані почали оновлюватись раз на добу . Тобто тепер ви будете отримувати інформацію щодо пропозицій та вартості квартир ще оперативніше.
Обговорити


25.10.2017
Сьогоднішнім оновленням ми додали більш повну підтримку мобільних пристроїв.
Як вам зміни?
Обговорити


02.10.2017
Давненько ми нічого не публікували у нашому блозі. Але за традицією це передвістя великих змін у проекті.
І так, кілька місяців поту та крові, і велике оновлення мап нерухомості готове.
Пошуки вигідного житла з кращим розташуванням тепер стали ще простіше.
Оновлення включає нові розширені функції, які можна використовувати в бета-доступі.
Серед них особливо приємно, вперше для українських, та, напевно, і для світових сервісів, представити можливість пошуку житла за власними точками інтересу.
Ви вказуєте місце офісу або навчального закладу, частина міста і т.п. - ми відбираємо пропозиції.
Але і інші функції не менше унікальні.
Також ми суттєво змінили алгоритми відображення рівня цін і фільтрації пропозицій нерухомості.
Погодьтесь - стало краще?
Це те, що вже доступно для вас. Решта у дорозі. Будьте напоготові!
Реєструйтесь на сайті або підписуйтесь на наші сторінки у соц-мережах, щоб бути в курсі.
Обговорити


30.03.2017
Ми опублікували нові дані про локальну злочинності.
Про те, як збиралась частина цих даних можна дізнаись з недавньої статті.
Крім того, ми виклали для скачування дані про злочинність за 2015 рік.
Обговорити


27.03.2017
Історія жителів ЖК "Комфорт Таун" і підприємства "Фанплит" є показовою.
Якби покупці квартир мали бажання оцінити екологію перед покупкою житла, то для них не було новиною сусідство промпідприємств і якість повітря біля промзон.
Так район вулиці Каунаська, де знаходиться ЖК, займає друге місце з найвищим рівнем забруднення повітря у Києві. І це вплив не тільки одного "Фанплит".
Нагадаю, що у Києві розгорнулась кампанія за перенесення підприємства "Фанплит" за межі міста .
Само-собою, міста ростуть, у тому числі і за рахунок зміни призначення земель. Але процес повинен бути організованим, щоб втрати були мінімальними.
Зараз же безпечність одних і упертість інших призводить до конфронтації.
Обговорити


21.03.2017
Нагадаю, що раз на рік ми оновлюємо дані про локальної злочинності в Україні. Для чого за даними ми звертаємося у поліцію.
Детальніше про процес і попередні результати можна дізнатись зі статті за минулий рік.
Як же йшли справи на цей раз? ...
Для початку актуалізуємо контакти для звернень.
Тут основні проблеми виникли з ГУ НП в Луганській області. На той момент воно ще не завершило оновлення свого сайту, і контакти були відсутні.
Довелось звертатися через ГУ НП України.
В ГУ НП України, виявилося, проходить впровадження автоматизованої системи обробки кореспонденції як частини електронного документообігу. Процеси ще налагоджуються, тому через 5 робочих днів - без відповіді. Довелось нагадувати про запит телефоном.
Далі - довше: не дивлячись на впровадження електронного документообігу запит до обласного управління був перенаправлений поштовою службою, а це ще 5 робочих днів.
Тепер до результатів.
Списки складені за швидкістю і повнотою відповіді.
Відповіли як очікувалось.
ГУ національної поліції у:
- Києві;
- Хмельницькій області;
- у Львівській області;
- Вінницькій області;
- Дніпропетровській області;
- Черкаській області;
- Донецькій області;
- Чернівецькій області;
- Одеській області;
- Тернопільській області;
- Івано-Франківській області;
- Запорізькій області;
- Луганській області.
Цікаво порівняти відповідь по Дніпру з попереднім роком.
Надали повну відповідь не з першого разу.
Читати далі...
Обговорити


03.01.2017
    2016 рік ми завершили великим оновленням навчальних закладів, яким додали нові дет-садки, школи та позашкільні установи .< BR>
    З Новим 2017 роком!
    І з наступаючим Різдвом!
Обговорити


15.11.2016
    Знаходити найкраще житло на наших мапах стало ще легше.

    Для цього ми додали можливість пошуку квартир по близькості до метро, і зробили показ рівня цін з урахуванням поточного положення мапи.

    Далі буде ще краще - залишайтеся на зв'язку.
Обговорити


29.06.2016
CityScale - гаражний стартап:
    - без офісу - працюємо віддалено, з періодичними зустрічами;
    - вільний графіка - зі спільними робочими годинами;
    - у пошуках бізнес-моделі;
    - без гарантій оплати.

Напрямки стажування.
    Розробка:
        - обробка даних;
        - боти, агенти ( Сміти :) );
        - Python.
    Дизайн:
        - дизайн мап;
        - веб-дизайн.
    PR, SMM, copywriting.

Необхідний рівень підготовки.
    Для розробників: вище базового - прогресуючий;
    Для дизайнерів та авторів: від базового рівня(теорія, граф. редактор) і вище;

    Зважайте на ваші можливості працювати віддалено.

Прийом заявок:
    до 13 липня(включно).
    продовжено до 21 липня(включно).

Листи від кандидатів чекаю на пошту з темою "Стажування." + бажані напрямки.

У листі вкажіть:
    - ім'я;
    - де навчаєтесь/працюєте;
    - з якого року;
    - досвід:
        - в яких проектах(роботах) брали участь - тема, проблеми;
        - що цікавого-корисного було, що зроблено;
        - посилання на відкриту діяльність: публікації, GitHub та ін.
    - які напрямки стажування вас цікавлять?

Олександр
засновник та головний розробник
Обговорити


30.03.2016
Одним з джерел даних для карти злочинності на нашому порталі є органи внутрішніх справ. І коли приходить час оновлювати (раз на рік) дані ми звертаємося до органів з відповідними запитами.
Зверну увагу на те, що технічно питання вирішується вкрай просто, тому що вже давно існує Єдиний Реєстр Досудових Розслідувань (ЄРДР), з якого за запитом можна вивантажити всі необхідні дані. Крім того, у органів внутрішніх справ є свої інформаційно-пошукові системи.
Як же в цьому році відповіла нова національна поліція?
Опис процесу подання запиту можна прочитати в одній з попередніх публікацій.
Відразу виникла перша складність: на оновленому сайті МВС відсутні посилання на сторінки регіональних управлінь поліції, де можна знайти контакти для подання запитів, а на сайті національної поліції відповідний розділ був порожній.
Добре, що були старі посилання, які перенаправляють на нові сторінки. Але не для всіх випадків. І тут вже на допомогу прийшли пошуковики. Хоча для управлінь на залізницях, і вони не допомогли знайти нові сторінки.
Зазначу, що адреси електронної пошти для подачі запитів, які раніше були на російський ресурсах, були змінені.
І так, адреси були знайдені, і ми запитали дані про злочинність по кожному обласному центру. Тексти запитів відрізнялися лише назвою міст.
Результати по швидкості і повноті відповіді.
Відповіли як очікувалось.
ГУ національної поліції у:
- Рівненській області;
- Львівській області;
- Києві;
- Кіровоградській області;
- Хмельницькій області;
- Житомирській області;
- Донецькій області (Маріуполь, Слов'янськ, Краматорськ);
- Запорізькій області;
- Одеській області;
- Тернопільській області;
- Чернівецькій області - за результатами обробки даних виявилося, що були надані данни лише по одному району;
- Вінницькій області;
- Сумській області.
Читати далі...
Обговорити


02.02.2016
    Ми вже досить давно збираємо і публікуємо дані про умови життя у вигляді інтерактивних карт так, щоб ви могли дізнатися більше про те, де ви, дійсно, живете або хотіли б жити.

    А зараз ми представляємо оцінку умов життя - CityMark©, з якою аналіз став ще простіше. Тепер вам не потрібно самостійно рахувати кількість злочинів, рівень забруднення або маршрути громадського транспорту: досить лише глянути на оцінку.

    Як це працює можна побачити на мапах вартості продажу і оренди квартир.

    Там же можна відфільтрувати дані по загальній оцінці умов життя.

    Більше про оцінки можна дізнатися з опису.
Обговорити


17.09.2014
    Перші дані моніторингу навколишнього середовища вже можна знайти на нашій мапі екологічного стану: додана вся мережа станцій спостереження за забрудненням повітря, а також результати спостережень для Києва, Харкова, Одеси, Дніпропетровська, Запоріжжя, Львова і пари інших міст.
Обговорити


04.09.2014
    Добра новина.

    Історія з отриманням даних моніторингу навколишнього середовища продовжилася в позитивному ключі, і в наших руках, хоча і не без проблем, але без суду, з'явилася велика частина даних. Частина, що залишилася - поки ще не підготовлена розпорядником.
    Так що, слідкуйте за оновленнями нашої екологічної карти: у міру обробки матеріалів ми будемо публікувати нові дані.

    Так, раптом хтось не помітив, у нас ще трохи оновився вид головної сторінки.
Обговорити


16.07.2014
    Радий повідомити, що спільними зусиллями на сайті address.ua з'явилася пілотна версія інформера умов життя.

    І тепер в оголошеннях можна буде побачити, наприклад, рівень злочинності, так би мовити не відходячи від каси.

    Ви також можете використовувати інформер та у своїх проектах, для цього потрібно лише відправити запит на пошту .
Обговорити


06.03.2014
    На тлі подій останніх тижнів, без умовно, знакових і переломних для України та українців, загубився день народження CityScale.com.ua: 1-го березня проекту офіційно виповнився рівно рік.
    За цей рік було зроблено чимало, щоб надати користувачам більше об'єктивних даних про умови життя в Україні.
    Також, ми активно зайнялися розвитком відкритих державних даних і інших можливостей.< BR>     Звичайно, не все задумане вдалося реалізувати за цей рік, але ми продовжуємо наполегливо працювати над втіленням планів.

    І в честь дня народження ми оновили логотип, за що спасибі Яні.

Обговорити


09.12.2013
    Сьогодні розповідь буде про показовий приклад отримання даних від державних організацій.

    І так, була визначена мета отримати дані про стан екології в Україні, і по можливості максимально детальні.

    Після чого почався пошук власників необхідної інформації, який тривав близько трьох тижнів, пари десятків дзвінків і до десятка запитів.

    При цьому, з доступної інформації виходило, що дані повинні бути у МНС України, а саме у його підрозділи - Державної гідрометеорологічної служби. Але там повідомили, що вони не займаються зазначеними даними, і направили в Гідрометцентр.

    В Гідрометцентрі запит спочатку проігнорували (як стало зрозуміло потім, тому що там був пункт про безкоштовне отримання даних), а потім, не довго розбираючись в суті запиту, за "перевіреною схемою", запропонували укласти договір про платне надання даних. Але як виявилося, потрібних даних і у них не було. Хоч в результаті все ж таки направили до тих у кого вони були.

    На запит до потрібної організації була отримана відповідь, що даних багато і вони безкоштовно доступні тільки в їх Галузевому державному архіві у вигляді книг.

    Тут потрібно сказати, що в Україні діє мережа моніторингу за навколишнім середовищем, яка включає 163 стаціонарних і кілька маршрутних постів спостереження за забрудненням атмосферного повітря, 150 постів спостереження за поверхневими водами, 182 пункту радіаційного контролю, також проводиться вибірковий контроль за забрудненням ґрунтів у 31-м господарстві та 18-ти містах України.
    При цьому кількість параметрів контролю, наприклад, для повітря може доходити до 31-го.

    Ну думаю, у нас бюджетні установи не такі багаті і автоматизовані, поїду-позапитую краще особисто, ніж листуватись і дзвонити.
    В результаті дізнався, що хоч і доісторична, але автоматизація, а отже, і машиночитні дані є. Але доступ до них отримати дуже непросто, та й якість даних низька. Тоді ж, стало відомо, що потрібні матеріали, з того самого Галузевого архіву, таки є в електронному вигляді (Word, не все так доісторічно).
    Але на питання, як можна їх отримати, відповіли, що тільки за плату на підставі читати далі...
Обговорити


25.09.2013
Як і було обіцяно, CityScale доєднується до руху Open Data з новим розділом відкритих даних.
Основне завдання розділу, як і ресурсу у цілому, у тому, щоб забезпечити простий доступ до різного роду даних, і особливо до держданих. Як наслідок, зробити владу та державу більш відкритими та підконтрольними.
Обговорити


На головну Про нас Блог Відкриті дані Участь Підтримати
Обговорення Зворотній зв'язок
In English  На русском
CityScale © 2013 - 2023